riter

Дух Ассижу і недійсна Літургія

Львів, Україна, 1.05.2011

Папська рада у справах єдності християн в фільмі Ut unum sint (2004) оприлюднює офіційну позицію Ватикану до Ассижу словами: «Протягом цієї зустрічі вони (тобто погани) молилися окремо, але в тому самому дусі». Правдою є те, що молилися разом і навіть з Папою. Молилися в тому самому дусі, але це не був Дух Христа. Це був дух антихриста.

Іван Павло ІІ завершив ці т.зв. молитви за мир молитвою „Отче наш”. Тим самим поставив поганство і пошану до демонів на один рівень з пошаною до істинного і єдиного Бога. В Ассижі погани не лише молилися, а також приносили демонам кадило та інші жертви. Перші християни і тисячі Христових місіонерів радше б померли як мученики, ніж би вшанували єдиним зернятком кадила поганських ідолів та демонів. Боже слово каже: „Те, що погани приносять в жертву, жертвують демонам, а не Богу” (1Кор.10,20). Ці їхні жертви є в гострому протиріччі з жертвою Ісуса Христа, принесеною на хресті за наші гріхи. Хто приймає духа Ассижу, той заперечує цю радикальну різницю між фальшивою вірою поган і спасительною вірою в Христа.

В Літургії при словах перемінення і через епіклезу настає переміна хліба і вина на Тіло і Кров Христа. Через священика, який має правосильне свячення і спасительну віру, цю переміну Дарів в Літургії чинить Святий Дух. Спасительна віра приймає Ісуса за єдиного Спасителя, який помер на хресті за наші гріхи і як Бог воскрес з мертвих. Жест в Ассижі заперечує спасительну віру, отож заперечує і винятковість Христової жертви на відпущення гріхів.

Якщо священик важко грішить в області моралі, Святий Дух через його священство діє, але сам священик не має користі. Його стосуються слова зі Святого Письма: „їсть і п’є собі засуд”. Наслідком є різні хвороби (див. 1Кор. 11, 29-30). Якщо священик творить єдність з духом Ассижу і не хоче сьогодні від нього прилюдно дистанціюватися, то він стає апостатом. Через апостата вже не може діяти Святий Дух. Святі Тайни передбачають спасительну віру і через них діє Cвятий Дух. В жодному випадку вони не є якоюсь поганською магією. На Літургії апостата не діє схоластичне правило ecclesia supplet або ex opere operato. Літургія, яку відправляє апостат, є завжди недійсна. Вона є лише театром та висміюванням Христа і Церкви.  На віруючих приходить не благословення, а прокляття.

Які є плоди Ассижу? Католики так обманені, що фальшиву пошану і молитву до демонів не відрізняють від істинної пошани і молитов до Христа. Ця втрата спасительної віри і розрізнення є плодом духа Ассижу – духа антихриста. Тому кожен священик мусить дистанціюватися від духа Ассижу і в Літургії вже не сміє згадувати апостата Бенедикта.

 

+ Ілля

Патріарх

+ Методій, ЧСВВр                    + Тимотей, ЧСВВр

Секретарі Візантійського Католицького Патріархату